Kako popraviti svoju ergonomiju?

Početna Blog Kako popraviti svoju ergonomiju?
Kako popraviti svoju ergonomiju?

Kako popraviti svoju ergonomiju?

Masažna terapija je jedna od najnagrađivanijih profesija, ali takođe i jedna od najfizički zahtevnijih. Kao terapeuti masaže, oslanjamo se na prste, ruke, podlaktice i laktove kao glavne alate svog zanata. Osim toga, korišćenje drugih delova tela za stabilizaciju i pravilno izvođenje masaže ključno je za našu profesiju. Međutim, zbog fizičke prirode posla, terapeuti masaže su često izloženi riziku od povreda, naročito od povreda usled ponavljanja i preopterećenja.

Da bismo se zaštitili od ovih povreda i osigurali dugotrajnu karijeru, važno je unaprediti svoju ergonomiju. U ovom blogu ćemo istražiti načine na koje možemo poboljšati svoje radne uslove i smanjiti opterećenje na naše telo.

Postoje razni načini kako da pomognemo sebi

Pomoću specijalnih stolova, stolica i drugih ergonomskih pomagala možemo značajno unaprediti svoje radne uslove. Pravilno postavljanje opreme može smanjiti opterećenje na telo i pomoći u prevenciji povreda. Na primer, korišćenje stolica sa podrškom za leđa pomaže u održavanju pravilnog položaja tokom dugih sati rada. Takođe, moguće je koristiti podmetače ili jastučiće za kolena prilikom rada s klijentima na podu, čime se smanjuje pritisak na zglobove.

Pravilno podešavanje opreme

Specijalni stolovi i stolice dizajnirani s ergonomijom na umu igraju ključnu ulogu u održavanju zdravlja terapeuta. Visina stola treba da bude podesiva, kako bi svako mogao pronaći optimalan položaj. Odabir stolica koje omogućavaju kretanje i prilagođavanje tokom rada dodatno poboljšava udobnost i smanjuje napetost u telu. Dodaci poput naslona za ruke ili leđa mogu doprineti pravilnom držanju i smanjenju umora.

Istezanje

Istezanje je ključno za prevenciju povreda, oslobađanje napetosti i poboljšanje fleksibilnosti. Preporučuje se da se istežete najmanje dva puta dnevno, a blago istezanje između klijenata može vam pomoći da ostanete fleksibilni. Uvek istežite vrat, ramena, ruke i donji deo leđa na početku i kraju radnog dana. Posebnu pažnju obratite na istezanje ruku, zapešća, podlaktica i prstiju pre i posle svake masaže.

Praktikujte dobar stav

Dobar stav je ključan za terapeute, pa budite pažljivi na položaj dok radite masažu. Ravnoteža je važna, pa stojte sa nogama u širini ramena, aktivirajte mišiće stomaka kako biste održali leđa ravnim i kolena blago savijenim. Tokom rada, prebacujte težinu s jedne na drugu nogu i fokusirajte se na opuštanje vrata i ramena.

Visina stola za masažu

Pravilno podešena visina stola za masažu može značajno poboljšati vaš komfor. Idealna visina je obično kada vam prsti ili zapešće padaju u ravni sa stola. Ako praktikujete dublju masažu, možda će vam odgovarati da smanjite visinu stola kako biste lakše izvodili dublje pokrete.

Primena ovih saveta svakodnevno

Masažna terapija može biti izuzetno ispunjavajuća karijera, ali može opteretiti telo ako se ne praktikuju pravilne navike. Usvajanjem ovih ergonomskih principa svakodnevno, možemo zaštititi svoja tela i pružiti bolju podršku klijentima na njihovom putu ka isceljenju i blagostanju.

Pridružite nam se u drugom delu blog serijala, a ako niste trenutni student, kontaktirajte našu školu masaže u Edmondu za informacije o predstojećim programima.

Tagovi:

Povezani artikli